Mujdiabetes.cz - Odborné informace a pomoc diabetikům

Ureagamma mast 10% urea 45ml

Ureagamma mast 10% urea 45ml

Ureagamma® – mast obsahuje 10% urey, ošetřuje suchou, zhrublou a popraskanou pokožku nohou a je vhodná pro pacienty s cukrovkou.

Mast Ureagamma® je určena pro každodenní běžnou péči o nohy. Velmi účinná je však také v případech, kdy člověk trpí onemocněními jako diabetes melitus, neurodermatitida či ichtyóza. Mast obsahuje vysokou koncentraci urey – hydratační látky, která udržuje vlhkost, díky čemuž je pokožka nohou hydratovaná a jemná, a zároveň zabraňuje svědění. Pro své výborné vlastnosti je oblíbená i u lidí, kteří nemají cukrovku.

Zobrazit složení a dávkování

Ureagamma® mast pro péči o nohy se doporučuje

  • při denní péči o suchou, zhrublou a popraskanou pokožku nohou
  • při péči o nohy u pacientů s cukrovkou, na chronický zánět kůže (neurodermatitida) a na nezánětlivé onemocnění charakterizované suchou kůží (ichtyóza).

 

Urea (močovina) je přírodní látka hydratující kůži; nachází se v zdravé rohové vrstvě kůže v koncentraci asi do 1%. Často se stává, že její obsah je v kůži snížen. V dermatologii se používá jako přírodní látka, která váže v kůži vlhkost. Díky ní se vlhkost kůže zvyšuje, přičemž se zjemňuje její rohová vrstva a současně se zmírňuje svědění.

Ureagamma® obsahuje vysokou koncentraci hydratační látky urey. Ta podporuje schopnost kůže pohlcovat a zadržovat vlhkost. Aby se snížilo riziko podráždění kůže a alergie, Ureagamma® mast pro péči o nohy obsahuje močovinu, která váže vlhkost a masťový základ, který je šetrný k pokožce.
Neobsahuje žádné parfémy, vonné látky ani konzervační látky.

Použití: Nanáší se pravidelně ráno a večer na čisté a suché nohy a zlehka se vmasíruje do chodidla.

Obsah balení: 45ml

Zastoupení v ČR: Wörwag Pharma GmbH & Co.KG, Buchařova 2657/12, 15800 Praha 5, Česká republika

Přečtěte si příbalový leták


Naše reference

Možnosti zakoupení / spolupráce

Mast Ureagamma® najdete v každé lékárně. V případě, že právě není dostupná, vyžádejte si ji na objednávku. V takovém případě ji můžete mít do 24 hodin. Přehled aktuálních slev naleznete v horní části této podstránky. Nebo si ji můžete jednoduše zakoupit online.

Mohlo by Vás zajímat

Aby nás cukrovka nepřipravila o nohu

Podívejte se na zajímavý materiál a udělejte si sami pro sebe Michiganský dotazník. Chci zjistit více

Poškození nervů – diabetická neuropatie

Diabetická neuropatie, známá také jako diabetická noha, je nervové onemocnění, které způsobují trvale zvýšené hodnoty cukru v krvi. Nejčastěji postihuje nervy horních a dolních končetin. Chci zjistit více